Apollo Kakel & Klinker AB Proffs inom Plattsättning
Amir Sehic
+46762114114
Godkänd för F-skatt
Registrerade för Moms
Skuldsaldo 0 kr
Godkänd kredithistorik
Apollo Kakel & Klinker AB är ett certifierat behörig företag med många års erfarenhet inom branschen.
Med många år i branschen och många renoverade badrum och kök har vi tillförskaffat oss en spetskompetens och expertis som krävs för att utföra kvalitativa arbeten inom plattsättning.
Vi har våtrumsbehörighet BKR , PER och licenser för samarbete med leverantörer för våtrumsmaterial:
-PCI Premium 3 -Bostik -Schonox -Zebra
Proffs inom plattsättning. Vi utför:
-Badrumsrenoveringar samt alla typer plattsättning -Köksrenoveringar -VVS arbete och monteringar -El arbete -Målning arbete -Parkett/laminat -Snickeri/uterum/altan/staket -Murning/puts
För oss är det väldigt viktigt att kunderna är nöjda med det levererade slutresultatet.
Dina önskemål och krav är högvärderade och leder oss till det önskade slutresultatet som både du och vi kan vara stolta över. Vi arbetar noggrant och effektivt med utvalda kvalitetssäkra produkter och materialer.
Kontakta oss gärna för mer information! Proffs inom plattsättnings kakel och klinker.
Apollo Kakel & Klinker AB
Branteviksgatan 16 b SE-214 41 Malmö
Telefon: 0762 114 114
Info@apollokakel-klinker.se www.apollokakel-klinker.se
Snabb och kompetent personal. Trevliga och lyhörda - och framförallt kunniga! Rekommenderar till 100 %.
Vi är mycket nöjda med vår tvättstuga. Amir lämnade den bästa offerten och arbetet utfördes snabbare än beräknat och med hög kvalitet. Amir har ett trevligt bemötande och kommer med goda råd. Rekommenderas varmt!
Hej Eva! Tack så mycket för Er förtrående , verkligen det blev jättefint tvättstuga. Vi jobbar alltid med kvalitet och kärlek och vill uppleva glädje med våra kunder. Ni är slltid välkomna till oss med Nya uppdrag. Med vänlig hälsning, Amir Apollo Kakel & Klinker AB
Amir var mycket trevlig och hjälpsam. Dom kunde sätta igång med kort varsel och jobbade på snabbt. Vi blev mycket nöjda med arbetet dom utförde.
Hej Julia! Tack för Er förtrående , ni är alltid välkomna till oss med nya projekt. Med vänlig hälsning, Amir Apollo Kakel & Klinker AB
Väldigt bra resultat och trevliga plattsättare. Rekomenderas varmt!
Tack Christoffer för fin förtrående , du är slltid välkommen till oss med nya projekt. Med vänlig hälsning, Apollo Kakel & Klinker AB
Mycket proffsigt utfört arbete. Rekomonderas.
Hej Thomas! Tack för Er förtrående, ni är alltid välkomna till oss med nya projekt. Med vänlig hälsning, Apollo Kakel & Klinker AB
Jag är mycket nöjda med Apollo Kakel. Snabbt och professionellt och trevligt bemötande. Kaklingen av och målning av tvättstuga
Väldigt nöjda med arbetet. Väldigt trevliga, höll rent och snyggt under arbetets gång och resultatet blev över förväntan.
Vi är väldigt nöjda med arbetet Apollo kakel & klinker genomförde hos oss - kakelsättning i kök. Alla kontakter var snabba, smidiga och trevliga. Vi lämnar våra varmaste rekommendationer!
Vi är mycket nöjda med Apollo Kakel. Snabbt och professionellt och trevligt bemötande. Kaklingen av vårt kök blev perfekt och Apollo Kakel var noga med att allt skulle bli som vi önskade. Vi rekommenderar starkt Apollo Kakel.
Jag blev mycket nöjd med min badrumsrenovering. Fick snabb och professionell hjälp. De drog inte ut på tiden utan utförde arbetet snabbt, korrekt och fackmannamässigt. Känner mig trygg med att det blivit rätt utfört. Mycket trevliga och tillgängliga för frågor och funderingar. Jag kan varmt rekommendera dem. Kommer anlita dem igen.
Vi var mycket nöjda med Apollo Kakel&Klinkers arbete med att kakla i vårt kök. Vi fick snabb och professionell hjälp och resultatet blev jättefint!
Tack Klara, Ni är alltid välkomna med Nya projekter till oss. Mvh Apollo kakel & klinker AB
De verkar ha gjort jobbet bra och snabbt. De tog sig tid för att diskutera, förklara osv. De verkar måna om att det ska bli både rätt fackmannamässigt men även snyggt och prydligt. Naturligtvis trevliga och förtroendeingivande också, rekommenderas!
Väldigt proffsiga och trevliga. Utför arbetet snabbt, effektivt och kvalitativt. Rekommenderas starkt. Kommer anlita dessa igen vid nytt behov. Punktliga, kommer före utsatt tid.
Jag blev mycket nöjd. Nu min vardagsrum har fått lite stil äntligen. Arbetet har blivit utfört snabbt och bra. Mycket trevlig och disponibel person. Jag skulle varmt rekommendera Apollo Kakel för liknande jobb. Tack!!!
Trevliga, tydliga och tillmötesgående!
Proffsigt arbete. Trevligt bemötande. Rekommenderas!!
Tack Per, du är alltid välkommen med nya uppdrag till oss. Mvh Apollo kakel & klinker AB
Apollo Kakel & Klinker gjorde ett mindre jobb åt oss i vårt badrum. Under arbetet tog de hål på tätskitet i duschen varpå vi fick läckor och mögel och nu är tvugna att totalrenovera badrummet. Apollo Kakel & Klinker vägra att ta ansvar för sitt undermåliga arbete, trots att de själva erkänt samt vi har bevis av en besiktningsman att det är detta jobb som orsakat skadorna, så tar de inte telefon, svarar inte på varken sms eller e-mail eller ringer tillbaka. Varning för detta företag!
Hej Christina, du är alltid välkommen med nya uppdrag till oss. Mvh Apollo kakel & klinker AB
Otroligt trevligt och proffsigt bemötande! Tvättstugan blev klar på rekordtid och vi är jättenöjda med resultatet. Från första besök till att offert lämnades gick endast ett par timmar och ett par dagar senaste var arbetet färdigt och tvättstugan i toppskick! Kan verkligen rekommendera Apollo Kakel och Klinker!
Tack Klara, du är välkommen alltid med nya uppdrag till oss. Mvh Apollo kakel & klinker AB
Referensjobb är exempel på uppdrag som företaget har utfört och själva lagt upp i sin företagsprofil.
Ny renoverad badrum.
Ny renoverad Badrum.
Diverse kakel och klinkersarbeten
Resultat av våra total badrumsrenoveringar
Stengolvläggning innan & efter
Helt nytt badrum och hall i Velinge utfört av Apollo kakel & klinker AB. Lyx badrum med charmig design. Jätte fin kombination av moderna plattor och exklusiva klinker.
Gammaldags kök i Malmö,totoal renoverad.
Renovering av badrum ( Innan & efter)
Kakelsättning / dekorsten i lägenhet 6 kvm
Stortorget projekt med köket och handikapp toalett.
Total renovering av badrum i Limhamn plus gammaldags kök.
Helt ny kök. Plattor 20x20 stenplator. Unikdesign.
Notera att företagen själva lägger upp de kvalitetsstämplar de vill berika sin profil med. Offerta gör vissa stickprov, men för att vara säker kan du själv be företaget styrka tillhörighet. På de flesta branschorganisationernas hemsidor kan söka i medlemsregister för att verifiera medlemskap (se länk för respektive stämpel).

Fora AB fungerar som den förmedlande länken mellan svenska företag och deras anställda och försäkringsbolag, stiftelser och fonder när det gäller flödet av försäkringspremier och kollektivavtalade avgifter.

Företaget har en ansvarsförsäkring.
I vilket försäkringsbolag ligger försäkringen?
IF
Upp till vilket belopp är företaget försäkrat?
12 miljoner

Obligatorisk legitimationsplikt och närvaroredovisning på byggarbetsplatser i Sverige. Det är ett steg i strävan för tryggare arbetsplatser och minskad ekonomisk brottslighet. För dig som arbetar på byggarbetsplatser innebär det att du måste kunna legitimera dig med ett godkänt ID-kort.

Enkel-A ges till företag vars nyckeltal ligger i närheten eller i nivå med genomsnittet för br/anschen. Kreditvärdiga företag som inte funnits så länge får A.

Ett våtrumsbehörigt företag är utbildat av Byggkeramikrådet och arbetar efter Byggkeramikrådets Branschregler för Våtrum, BBV. Våtrumsarbeten som är utförda enligt BBV är alltid utförda med godkända tätskiktssystem enligt angivna monteringsanvisningar. Efter varje avslutat arbete genomförs en egenkontroll som protokollförs i ett kvalitetsdokument som överlämnas till beställaren.

Ett Auktoriserat PER-företag har genomgått en särskild vidareutbildning sedan de blev Behörigt PER-företag, som omfattar ekonomi, juridik, teknik, kvalitet och miljö. Ett auktoriserat PER-företag har även en dokumenterad lång erfarenhet av stora och kvalificerade plattsättningsarbeten. Auktorisationen är vanligast hos större företag som också utför större uppdrag, på t.ex. bostadsrättsföreningar.