Över
18 400
företag väntar
på att få hjälpa
dig!
Golvarbeten- Hitta golvfirma
Vill du ge ditt gamla golv ett nytt, fräscht utseende? Här kan du komma i kontakt med golvslipare för hjälp med golvslipning och behandling med olja eller lack. Genom att beskriva dina önskemål och specificera de relevanta detaljerna nedan kan du snabbt och enkelt få hjälp med ditt golv. Inom några dagar blir du kontaktad av golvslipare som ger gratis offerter på golvslipning eller behandling med lack eller olja.
Gammalt furugolv numera nygammalt
Jag har precis blivit klar med golvslipning och oljning av mitt gamla furugolv i köket. Med massiva trätiljor, säkert 100 år gamla. Golvet var rejält nedslitet, framför allt framför vedspisen, och jag ville ge det ett upplyft. Tydligen så hade inte alla golvslipare jag kontaktade rätt hyvlar för att behandla sådan massiva golvplank.
Jag kunde på Offerta.se beskriva min förfrågan om tjänst mer utförligt, och fick tag i en kille som hade golvkutter, rätt hyvel, att jämna mitt golv. Jag samrådde med honom om vilken ytbehandling jag skulle ta och han tog fast pris för arbetet från början. Kanon!
Idag ser köket helt fantastiskt ut, golvet har verkligen gjort hela intrycket av köket. Här behövs inga mattor.
/Per
Exempel på nyligen inkomna förfrågningar
Golvslipning & lackning åt förtag i Stockholm
Läs mer
Beskrivning:
Kontakt med en seriös firma som slipar och lackar golv för ett projekt. blir vi nöjda så har vi fler projekt.
51-100 kvm
MVH
Jesper
Id: 97687
Kommun: Stockholm
Uppdragstyp: Golvslipning, Olja & Lack
Tjänsten ska utföras åt: Företag
Uppskattat utdragsvärde: 0-15 000 kr
När: Inom 1 månad
Krävs något förarbete inför slipningen? Borttagning av överliggande golv, Reparation av golv
Hur många yta ska slipas? 51-100 kvm
Vilket träslag är det i golvet? Ek
Vilken typ av behandling önskar du efter slipningen? Olja
Tjänsteleverantör? Anslut ditt företag för att besvara den här förfrågan!
|
Golvslipning & oljning på balkong, 20 kvm i Malmö
Läs mer
Beskrivning:
Vill få mitt trägolv på balkongen slipat och oljat, Öppen balkong. Behövs olja mot mögel. Balkong på ca 4x5 kvm. Vill inte ha prisoffert där det finns en gräns på lägsta kvm, vill inte betala för mer än vad min balkong är på.
Id: 97661
Kommun: Malmö
Uppdragstyp: Golvslipning, Olja & Lack
Tjänsten ska utföras åt: Privatperson
Uppskattat utdragsvärde: 0-15 000 kr
När: Snarast möjligt
Tjänsteleverantör? Anslut ditt företag för att besvara den här förfrågan!
|
Slipning & lackning ca 55 kvm i Göteborg
Läs mer
Beskrivning:
Ca 55 kvm furuplankgolv. Golvet är sedan tidigare lackat.
Slipning och mattlackning i vardagsrum, hall och 2st sovrum. Lagning i hall av en golvbräda, ca 1,20m.
Lägenheten är helt tom from 1 juli 2013 - 15 juli 2013. Därav önskas att arbetet genomförs under denna period.
Id: 97490
Kommun: Göteborg
Uppdragstyp: Golvslipning, Olja & Lack
Tjänsten ska utföras åt: Privatperson
Uppskattat utdragsvärde: 0-15 000 kr
När: Inom 3 månader
Hur många yta ska slipas? 51-100 kvm
Vilket träslag är det i golvet? Furu
Vilken typ av behandling önskar du efter slipningen? Lack
Tjänsteleverantör? Anslut ditt företag för att besvara den här förfrågan!
|
Sök bland alla Golvslipning, Olja & Lack förfrågningar
- Beskriv ditt uppdrag
-klicka på Offerta mig!
- Ta emot och jämför
upp till 6st förslag
- Välj leverantör och
få jobbet gjort
Hittills har vi förmedlat 430 203 offertförslag!
Är detta vad du sökte efter?
Berätta för Google: